כבלים

כבלים

כבלים אודיו / וידאו 

כבלים

יש קומץ של כבלים שמשדרים שני אותות וידאו ואודיו. במשך שנים, כבלי וידאו קואקסיאליים היו אחת האפשרויות לחיבור רכיבי וידאו בלבד. יש כבלים קואקסיאליים וידאו שמחבר מפורסם אחד הפינים, המכונה לעתים עוקץ, כי גם יכול להיות דחף או מוברגת למקומו. כבלים קואקסיאליים לציוד הגברה ותאורה ביתי עכשיו בעיקר מוגבלים לחיבורים חיצוניים, כגון טלוויזיה בלווין טלביזיה בכבלים או בקווים שמגיעים דרך הקיר. כבל קואקסיאלי בודד נושא גם אותות וידאו ושמע.

כבלי HDMI הם גרסה מעודכנת של DVI. כבלי HDMI גם היו מיועדים לשימוש עם רכיבי HD, אבל המחבר שלהם הוא הרבה יותר רזה, כמו כבל USB גדול. HDMI כולל גם הגנה מפני העתקת HDCP. יצרנים של כבלי HDMI נוטים לפרסם את המוצר שלהם כברירה היחידה לחיבור רכיבי וידאו HD, אבל זה לא נכון. כבלי DVI לעבוד באותה מידה. עם זאת, אם אתה משתמש בטלביזיה אנלוגית, [מקור: כבלים קובלט] כל שלוש העבודה לא פחות טובה.

באירופה ובבריטניה, בכבל כפול המטרה הפופולרי ביותר נקרא SCART. יש כבלי SCART מחברים שומן, 21 פינים. באירופה, כבלי SCART לעשות את העבודה של כבלי אודיו RCA אנלוגיים, כמו גם מורכב, כבלי רכיב וידאו S-Video ו, אבל הם לא יכולים להעביר וידאו בפס רחב דיגיטלי או אותות אודיו, כגון אלה הכרחיים לטלביזיות בחדות גבוהה . כבל HDMI הוא מועדף באירופה לרכיבי HD.

FireWire או IEEE 1394, כבלים בעיקר קשורים לחיבור התקנים למחשבים, אבל כמה תיאטרון מקלטים הביתה-high-end וHDTVs עכשיו לבוא עם יציאות FireWire. FireWire הוא מסוגל לשאת וידאו MPEG-2 דחוסים ואודו דיגיטלי. אתה יכול להשתמש בכבל FireWire לחיבור מצלמת וידאו דיגיטלית ישירות למערכת הקולנוע הביתי שלך כדי להשוויץ כמה קטעים לא ערוכים.
 

לסיכום

הנה את הכבלים שהיית משתמש בכמה מערכות בידור ביתיים נפוצות.
מערכת הסטריאו ביתית (מחליף תקליטורים, מקלט סטריאו, רמקולים):
נמוך יותר בסוף: אם אתה משחק תקליטורים או קובצי MP3 רגילים, תצטרך רק כבלי אודיו אנלוגיים RCA וחוט רמקול.
גבוה יותר בסוף: אם אתה רוצה אודיו דיגיטלי מצנן, לך על כבלים קואקסיאליים אופטיים או דיגיטליים וחוט רמקול עבה יותר.
הגבוה ביותר בסוף: אם אתה רוצה את הצליל חסר תקדים של DVD-Audio בצליל היקפי מלא, תצטרך כבלי DVD-Audio מיוחדים וחוט רמקול של 12 מד.
מערכת קולנוע ביתי (נגן Blu-ray, נגן DVD או מכשיר וידאו, קונסולת משחק וידאו, מקלט מערכת קולנוע ביתי, טלוויזיה, רמקולים).

נמוך יותר בסוף: אם יש לך טלוויזיה רגילה בהבחנה ישנה יותר ובעיקר להשתמש במערכת שלך כדי לצפות בתקליטורי DVD רגילים או קלטות VHS, אז אתה תהיה בסדר עם כבל וידאו מורכב יחד עם כבלי אודיו אנלוגיים RCA.
גבוה יותר בסוף: לטלביזיה רגילה בהבחנה חדשה יותר, אתה באמת צריך לשדרג את כבלי וידאו רכיב. כבלי RCA עדיין יהיו בסדר לאודיו.
הגבוה ביותר בסוף: ברגע שאתה נכנסת לעולם של בחדות גבוהה, תצטרך להשתמש באחת כבלי רכיב וידאו או אחד משתי אפשרויות הגנת העתקה: DVI או HDMI. מומלץ גם להשקיע בכבל רמקול עבה מד כדי להפיק את המירב המערכת היקפי הקול שלך.