מקרן

מקרן

מקרן

מקרןישנן מספר אפשרויות עבור צגים בעת תכנון הקולנוע הביתי שלך. לעתים קרובות יותר מאשר לא, צרכנים יבחרו (בצורת תיבה) טלוויזיה CRT הגדולה, בדרך כלל בפורמט מסך רחב, אבל לפעמים בפורמט 4:3 הישן, אחרת הם בוחרים את מדלל החדש ומסכי פלזמה. עם זאת, זה שווה שוקל מקרן וידאו קולנוע ביתי וציוד הגברה ותאורה, כפי שהם יכולים להתקרב לתיאטרון אמיתי מטלביזיות מסורתיות.

מקרן קולנוע ביתי יכול לשפר את החוויה הזו, וכנראה הפתרון זול ביותר שמוביל למסך הגדול ביותר האפשרי בסביבת מגורים. ואילו, מקרן וידאו היה אמור להיות יקר ובאיכות ירודה בהשוואה לחלופות מסורתיות, טלוויזיה, אלה טכנולוגית ימי ירד משמעותית במחיר, והוא בהישג ידם של רוב חובבי קולנוע ביתיים. בנוסף, איכות, בהירות והחדות של התמונה הוא השתפר בהרבה.

כרגע יש שלושה סוגים עיקריים של קולנוע ביתי מקרן וידאו - CRT, LCD ו DLP. 

מקרני CRT (שפופרת קרן קתודית)

וידאו שאתם באמת מקבלים את תיאטרון אמיתי - הם מכוניות עם אורות אדומים, כחולים וירוקים. היתרונות של מכשיר כזה הם טכנולוגיה בדוקות שעמדה במבחן זמן ליותר מחצי מאה חיים ועוד. הם גם מספקים איכות ובהירות גבוהות. Unfortuantely, הם בדרך כלל די גדולים, מגושמים וכבדים. יחד עם זה, הם לא נוטים להיות בהירים כמו עמיתי DIGIAL העבר שלהם.

מקרן LCD (תצוגת גביש נוזלית)

וידאו מקרני שימוש (כמו השעון הדיגיטלי שלך) או אור לחסום לחלוטין, לעבור את זה לחלוטין, או איפשהו באמצע. אם אתה חושב שזה יכול להיעשות עבור כל שלושת צבעי היסוד (אדום, ירוק וכחול), אתה יכול לראות כי פער גדול ניתן ליצור, ולכן תמונה המוקרנת. מקרן LCD אלה הם קלים ובהירים מאוד, ונוטה להיות זמינים בקשר עם השימוש הנרחב בטכנולוגיית LCD. למרבה הצער, הם סובלים מניגוד עניים ואת הנורות צריכים להיות מוחלפות לעתים קרובות מאוד. מנורות הן לא זולות ויכולות לעלות כמה מאה דולרים, תלויים בדגם - זה חשבון עלויות הפעלה שאתה צריך לעשות בעת בחירת מקרן.

DLP (עיבוד דיגיטלי)

הן הסוג החדש של מקרן קולנוע ביתי. הם פועלים באופן דומה עם מקרן LCD, אלא שבמקום צלחות LCD, הם משתמשים בשבבי סיליקון המכונים מכשיר micromirror דיגיטלי, או DMD. כתוצאה מכך, המכשיר הוא גם קל שוב עם תצוגת LCD, כמו גם את בהירות התצוגה ולעומת זאת יותר טובים שLCD של אחיה. עם זאת, בתחזוקה זו דהיינו החלפת מנורה היא גבוהה מאוד.

​ראה עוד: מגברים
             בידורית במבצע